Blog náhled červenec EDW 2022

Novinky ze světa internetu 01

Reakce pomocí libovolného emoji na platformě WhatsApp

V nové aktualizaci aplikace spustí WhatsApp funkci nastavení libovolného emoji jako reakci na obdrženou zprávu. 

WhatsApp s touto funkcí začal pracovat již v květnu toho roku, zejména u skupinových konverzací. Od té doby s každou aktualizací rozšiřuje možnosti reakcí na své platformě. To se dá považovat za logický krok, jelikož reakce pomocí emoji jsou velmi populární i na jiných platformách jako je například Messenger. Touto relativně malou aktualizací WhatsApp dohnal konkurenci a jeho uživatelé nyní mohou využívat k reakcím všechny dostupné emoji.

Reakce se dají odeslat klepnutím na tlačítko “+” na konci sekce Reakce.

Google poskytuje nový přehled klíčových doporučených postupů a tipů pro reklamní síť

Společnost Google zveřejnila nový přehled klíčových postupů a tipů pro účastníky jejich programu Správce reklam, který poskytuje více informací o tom, co společnost Google hledá na partnerských webech vydavatelů, a jak můžete zajistit, že při hostování reklam budete s Googlem dále dobře vycházet.

Do reklamní sítě Google jsou zapojeny miliony webů, které poskytují obrovský reklamní dosah pro řadu značek. To také usnadňuje přímé zpeněžení obsahu mnoha vydavatelům. Aby však byla zajištěna vysoce kvalitní uživatelská zkušenost, má Google zaveden neustále se vyvíjející seznam pravidel a požadavků, které musí weby dodržovat, aby zůstaly v programu.

Nových tipů vydal Google mnoho, například bude blokovat veškeré zavádějící/nezákonné reklamy a plagiáty. Dále nebude možné na stránkách zobrazovat několik vyskakujících oken najednou a více přes sebe hrajících audiovizuální reklam.

Meta vydává nového průvodce, který má pomoci rodičům mluvit s dospívajícími o sextingu

Ať se vám to líbí nebo ne, „sexting“, neboli posílání nahých snímků prostřednictvím sociálních médií je nyní běžný prvek moderní interakce mezi teenagery. To neznamená, že to dělají všichni mladí lidé, ale pravděpodobně jsou si této praxe velmi dobře vědomi. Proto stojí za to s dětmi mluvit o nebezpečích online sdílení tímto způsobem.

Meta však přichází s uklidňujícím prohlášením: “Dobrou zprávou je, že výzkumy ukazují, že mnohem méně dospívajících posílá intimní snímky, než si myslíte – jen jeden z deseti.” I když tedy můžete kolem sextingu slyšet spoustu tlachání, neznamená to, že to dělají všichni.

Hlavními doporučení je zdůraznit potomkům, aby se nikdy nenechali přesvědčit k posílání nahých fotek, a také aby veškeré obdržené snímky hned mazali. Proto je důležité mladým připomenout pár základních otázek: “Zamýšlela osoba na této fotografii, aby byla sdílena?”, “Pokud přišla od někoho jiného než původního odesílatele, měli povolení od osoby, která je na ní?” a hlavně “Jak bychom se cítili my, kdyby někdo mou fotografii takto sdílel?“.

Zdroje

https://www.socialmediatoday.com/news/whatsapp-will-now-enable-users-to-add-any-emoji-they-like-as-a-reaction/626992/

https://www.socialmediatoday.com/news/google-provides-new-overview-of-key-display-network-best-practices-and-tips/627120/

https://www.socialmediatoday.com/news/meta-shares-new-guide-to-help-parents-talk-to-their-teens-about-sexting/627430/

Další příspěvky

Novinky ze světa internetu 02

Instagram testuje nové zobrazování domovské stránky Jako součást pokračujícího úsilí Instagramu negovat TikTok prostřednictvím nestydaté replikace nedávno spustil test nového

Novinky ze světa internetu 01

Reakce pomocí libovolného emoji na platformě WhatsApp V nové aktualizaci aplikace spustí WhatsApp funkci nastavení libovolného emoji jako reakci na